EgoLine – z troski o włosy, w harmonii z naturą

Dwie kobiety, brunetka i blondynka stoją na białym tle i przytulają się do siebie

EgoLine to wyjątkowa linia produktów Alter Ego do świadomej pielęgnacji, którą można dowolnie personalizować pod indywidualne problemy włosów i skóry głowy. Została stworzona z potrzeby powrotu do natury oraz z myślą o wpływie branży beauty na środowisko. Lokalnie pozyskiwane składniki aktywne wykorzystywane przy użyciu innowacyjnej technologii bio-hiperfermentacji wykazują wysoką biodostępność i doskonale sprawdzają się do codziennego stosowania. EgoLine czerpie inspirację z przyrody, sięgając do niej po najcenniejsze substancje odżywcze, nawilżające, kondycjonujące i wzmacniające. W jej skład wchodzą serie: ScalpEgo dla zdrowia skalpu, CureEgo przeznaczona do włosów cienkich i niesfornych oraz ChromEgo, która chroni i wspiera utrzymanie intensywnego koloru włosów, również po zabiegach koloryzacji.

Naturalna pielęgnacja dla zdrowych i pięknych włosów

aaaa

Linia EgoLine powstała w oparciu o filozofię Beauty&Kindness, której podstawowe filary stanowią naturalne składniki aktywne o wysokiej skuteczności oraz troska o Planetę, która nam ich dostarcza. Formuły produktów są przyjazne środowisku i jego mieszkańcom, w pełni wegańskie oraz tworzone z ograniczeniem zużycia wody. Zawierają ponad 90% składników naturalnych i ponad 85% ulegających biodegradacji. Ich opakowania zostały stworzone z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, surowców nadających się do dalszej cyrkulacji i papieru z certyfikatem FSC, potwierdzającym wspieranie zrównoważonej gospodarki leśnej. Zaawansowana, nowoczesna technologia bio-hiperfermentacji umożliwia odzyskanie fitokompleksów roślinnych oraz przekształcanie ich w substancje aktywne o 100% dostępności i silnym działaniu. Pozwala też przedłużyć cykl życia materiałów użytych w produkcji kosmetyków i wykorzystać wszystkie części pozyskiwanych surowców. Substancje zapachowe zawarte w formułach produktów EgoLine są biodegradowalne i w pełni naturalne, dzięki czemu nadają produktom niezwykłych aromatów, przywodzących na myśl pachnące żywicą lasy, rozgrzane słońcem łąki i soczyste owoce. Aromaterapeutyczne właściwości olejków eterycznych zapewniają niezwykle przyjemne doznania i działają relaksująco.

EgoLine to propozycja dla świadomych konsumentów i konsumentek, ceniących wiedzę opartą na osiągnięciach nauki w połączeniu z profesjonalnym podejściem do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnym łańcuchem dostaw. Lokalne dla marki Alter Ego składniki, które znalazły się w produktach EgoLine to między innymi ryż pochodzący z terenów Piemontu, owies z Apenin Toskańsko-Emiliańskich oraz weneckie orzechy włoskie. Każdy z nich został starannie przemyślany, by dostarczać tego, co najważniejsze w pielęgnacji różnego rodzaju włosów i skóry głowy. 

EgoLine – serie produktowe

ffff

Trzy główne serie produktowe EgoLine zostały dodatkowo podzielone na kilka mniejszych. Dzięki temu precyzyjne dobranie kosmetyków do swoich potrzeb jest prostsze niż kiedykolwiek. Choć najlepiej sprawdza się korzystanie z pełnej oferty poszczególnych zestawów, kosmetyki można również dowolnie ze sobą łączyć, zgodnie z aktualnymi wymaganiami włosów i skóry głowy.

ScalpEgo

Zdrowie skalpu jest niezwykle istotne dla kondycji włosów. Zależy od niego m.in. tempo porostu, siła kosmyków oraz problemy związane z łupieżem i wydzielaniem sebum. Seria ScalpEgo pozwala kompleksowo zatroszczyć się o skórę głowy, zmniejszyć uporczywe problemy, dotlenić cebulki oraz wzmocnić włosy. Działanie produktów ScalpEgo zostało oparte na właściwościach fermentowanego owsa oraz olejów i ekstraktów roślinnych, które skutecznie koją, regenerują oraz dogłębnie odżywiają. W skład ScalpEgo wchodzą serie:

 • Calming – do wrażliwej, alergicznej i podrażnionej skóry głowy.
 • Energizing – do włosów z tendencją do nadmiernego wypadania.
 • Bodifying – do włosów kruchych i wymagających regeneracji.
 • Densifying – do włosów łamliwych, osłabionych i przerzedzających się.
 • Balancing – do skóry głowy zmagającej się z nadmiarem sebum i łupieżem.

CureEgo

CureEgo to seria silnie odżywczych, nawilżających i kondycjonujących produktów do pielęgnacji włosów osłabionych, pozbawionych objętości i blasku. Ich formuły wzbogacone fermentowaną wodą ryżową, aminokwasami i proteinami pomagają przywrócić zdrową kondycję i piękny wygląd kosmyków, zabezpieczając je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami mechanicznymi. W skład CureEgo wchodzą serie:

 • Hydraday – do włosów suchych, osłabionych i matowych.
 • Silk oil – do włosów puszących się i niesfornych, podatnych na rozdwajanie.
 • Volume – do włosów cienkich, pozbawionych objętości.
 • Curly – do włosów kręconych i falowanych.
 • Filler – do włosów wymagających dogłębnego odżywienia i nawilżenia.
 • Nourishing – do włosów po zabiegach chemicznych i mocno zniszczonych.

ChromEgo

Regularne oczyszczanie sprzyja zdrowiu włosów i skóry głowy, ale może też powodować wypłukiwanie się pigmentu i blaknięcie koloru lub wywoływać niechciane refleksy i odcienie. W ChromEgo znalazły się cenne składniki pochodzenia roślinnego, w tym m.in. ekstrakt z jagód goji i masło shea, które odżywiają kolor, wspierają utrzymanie jego intensywności i hamują powstawanie niechcianych tonów na włosach farbowanych oraz naturalnych. ChromEgo pomaga zachować zdrowy kolor włosów pomiędzy wizytami w salonie. W skład ChromEgo wchodzą serie:

 • Color Care – pomaga utrzymać kolor włosów farbowanych i rozjaśnianych.
 • Silver Maintain – chroni przed powstawaniem żółtych tonów na włosach siwych i blond.
 • Anti-Red – chroni przed powstawaniem czerwonych refleksów na brązowych włosach.
 • Anti-Orange – chroni przed powstawaniem pomarańczowych refleksów na włosach w kolorze ciemny blond i brąz.