Anti-red

Alter Ego Anti-Red to linia profesjonalnych kosmetyków, które pomagają pozbyć się niechcianych czerwonych tonów z ciemnych włosów. Włoska marka opracowała tę serię specjalnie z myślą o brązowych włosach, ponieważ na rynku wciąż brakuje wysokiej jakości preparatów, które ochładzałyby odcienie inne niż blondy. To dwa wyjątkowe produkty, w których skład wchodzi starannie skomponowana mieszanka składników aktywnych pochodzenia naturalnego oraz doskonale dobrane zielone pigmenty neutralizujące czerwone refleksy. Wzmacniają włosy, zapewniają im doskonałą kondycję i piękny zdrowy wygląd – i idealny kolor!

Skąd na brązowych włosach pojawiają się czerwone refleksy?

Pojawianie się czerwonych refleksów na brązowych włosach, zarówno naturalnych, jak i farbowanych, jest bardzo częstym zjawiskiem i może mieć wiele przyczyn. To efekt uszkodzenia melaniny we wnętrzu włosa i pozostawania w nim głównie czerwonych i żółtych pigmentów – niebieskie są najmniej trwałe. Może dojść do tego w wyniku działania promieni słonecznych, moczenia pasm w słonej, chlorowanej lub bardzo twardej wodzie, częstej stylizacji z użyciem wysokich temperatur, zbyt często przeprowadzanych zabiegów chemicznych (szczególnie trwałej ondulacji i rozjaśniania), albo po prostu wypłukiwania się pigmentów farby z wnętrza rozjaśnionego wcześniej włosa.

Aby zapobiegać temu zjawisku, należy sięgnąć po specjalne produkty z zielonym pigmentem – te zawierające fioletowy powinny być stosowane wyłącznie do blondów. Tę funkcję doskonale spełniają kosmetyki z linii Anti-red Alter Ego. To produkty opracowane z myślą o profesjonalnych fryzjerach i stylistach – świetnie sprawdzają się do użytku w salonach fryzjerskich. Oczywiście, można również korzystać z nich w domu.

Wzmacniająca siła natury z Alter Ego Anti-Red

Kosmetyki z kolekcji Anti-Red nie tylko neutralizują czerwone refleksy na włosach, ale również dogłębnie odżywiają, nawilżają i wzmacniają pasma dzięki dużej zawartości składników aktywnych. Mają również działanie regenerujące, co jest szczególnie ważne w przypadku pasm farbowanych. W składzie oprócz zielonego pigmentu znajdują się m.in.:

  • Masło Shea – bogate źródło nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywia włosy i skórę głowy, nawilża je i chroni przed wpływem czynników zewnętrznych (również promieniami UV). Ma właściwości przeciwstarzeniowe i regenerujące.
  • Kwas cytrynowy – działa rozświetlająco na włosy, nabłyszcza je i wygładza, zapobiega ich elektryzowaniu się, szczelnie domyka łuski włosowe, obniża pH pasm i skóry głowy.
  • Biofermentowana mieszanka chlorelli zwyczajnej i łubinu białego – źródło aminokwasów i węglowodanów oraz wielu innych wartościowych substancji odżywczych odbudowujących uszkodzoną osłonkę włosa i wzmacniających jego strukturę. Chroni pigmenty znajdujące się we wnętrzu pasm.

Formuły obu kosmetyków z linii są wolne od drażniących substancji chemicznych, produkty te mogą być więc stosowane również do pielęgnacji wrażliwej skóry głowy.

Profesjonalna pielęgnacja włosów brązowych z Anti-Red Alter Ego

Szampon i odżywkę Anti-Red Alter Ego stosować można do włosów brązowych na poziomie 4 (średni brąz) i 5 (jasny brąz) każdego rodzaju niezależnie od kondycji i stopnia porowatości. Sprawdzą się zarówno do pasm naturalnych, jak i farbowanych. Linia umożliwia ich kompleksową pielęgnację, dzięki której stają się perfekcyjnie oczyszczone, odżywione, nawilżone, zwiększa się też ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników zewnętrznych. Dodatkowo ochładzają, utrwalają i pogłębiają kolor farbowanych pasm, spowalniając wypłukiwanie pigmentów z ich wnętrza. Szampon delikatnie, ale skutecznie usuwa z włosów i skóry głowy nadmiar sebum, brud oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji, pozostawia kosmyki odświeżone, gładkie i lśniące. Odżywka dogłębnie je rewitalizuje i nawilża, ma też silne właściwości kondycjonujące.