Color care

Color Care z rodziny ChromeEgo pielęgnuje włosy farbowane, odżywiając je i zmiękczając dzięki właściwościom masła Shea oraz fitokompleksowi na bazie orzechów włoskich. Seria utrzymuje intensywny kolor na dłużej, jednocześnie nie powodując jego blaknięcia. Color Care to kolekcja produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych i rozjaśnianych. Ich formuły bazują na starannie skomponowanych naturalnych składnikach aktywnych, dzięki czemu pozwalają utrzymać intensywność i głębię koloru po zabiegu koloryzacji aż do 7 tygodni (ok. 20 myć). Dodatkowo zapewniają pasmom piękny, zdrowy wygląd, wygładzając je, nabłyszczając i zmiękczając. To produkty opracowane przede wszystkim z myślą o użytku profesjonalnym – doskonale sprawdzają się w salonach fryzjerskich – jednak można z nich korzystać również w domu.

Linia opracowana z myślą o zabezpieczeniu koloru włosów farbowanych

Włosy rozjaśniane i farbowane wyglądają perfekcyjnie tuż po koloryzacji, często zdarza się jednak, że ich kolor zaczyna szybko blaknąć lub pojawiają się na nim niepożądane, np. żółte refleksy. Aby temu zapobiec i sprawić, by uzyskany w salonie odcień utrzymywał się jak najdłużej, warto sięgnąć po specjalne produkty stworzone specjalnie w tym celu. Kosmetyki z serii Color Care Alter Ego zostały opracowane tak, by wzmacniać odcień włosów farbowanych, nadawać im blask i chronić je przed wpływem czynników zewnętrznych oraz wypłukiwaniem z wnętrza ich struktury pigmentów farby.

Intensywna pielęgnacja włosów farbowanych – bogactwo naturalnych składników

Dzięki dużej zawartości naturalnych składników aktywnych kosmetyki z linii Color Care nie tylko pozwalają dbać o kolor włosów farbowanych i rozjaśnionych, ale również o ich kondycję oraz piękny i zdrowy wygląd. Skład wszystkich propozycji z serii jest w 98% naturalny, całkowicie wegański i wolny od siarczanów, parabenów i silikonów, kosmetyki te mogą być więc stosowane nawet do bardzo wrażliwej skóry głowy.

Do najważniejszych składników aktywnych w kosmetykach z linii Color Care należą:

  • Wyciąg z liczi – jest bogatym źródłem oligonolu, który ma silne działanie przeciwstarzeniowe i przeciwutleniające, dzięki czemu chroni intensywny kolor farbowanych włosów.
  • Olejek arganowy – zawiera witaminę oraz inne antyoksydanty, intensywnie nawilża i nabłyszcza włosy, wzmacnia je, chroni przed uszkodzeniami, wzmacnia, odżywia i zabezpiecza końcówki przed rozdwajaniem się.
  • Wyciąg z jagód goji – ma właściwości przeciwutleniające, intensywnie odżywia i wzmacnia włosy i chroni ich kolor przed blaknięciem i wypłukiwaniem się farby z ich wnętrza.

Dzięki specjalnej mieszance wyciągów botanicznych o nazwie Ubran Shield Technology chronią pasma przed przenikaniem spalin, smogu i negatywnym wpływem innych czynników, w tym przedostawaniem się do ich wnętrza szkodliwych substancji chemicznych.

Kompleksowa pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane potrzebują starannej, wieloetapowej pielęgnacji, dzięki czemu ich kolor utrzyma się przez długi czas i pozostanie niezmieniony, struktura zostanie odbudowana po zabiegu koloryzacji lub rozjaśniania. To sprawia, że wyglądają pięknie i zdrowo. Linia Alter Ego Color Care to produkty opracowane z myślą o złożonej rutynie pielęgnacyjnej: szampon, odżywki i krem. Umożliwiają one skuteczne, ale delikatne oczyszczenie pasm bez ryzyka wypłukania z ich wnętrza pigmentów farby, a także odżywienie ich, nawilżenie, wzmocnienie i odbudowanie oraz zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.