Nourishing

Alter Ego Nourishing to seria profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów zniszczonych po zabiegach chemicznych. Wspólnie tworzą kompletną kurację odbudowującą pasma uszkodzone m.in. w wyniku koloryzacji, rozjaśniania, trwałej ondulacji i prostowania. Produkty z tej serii zawierają kompozycję silnie regenerujących składników, które uzupełniają ubytki w strukturze włosów i działają wzmacniająco: protein, aminokwasów oraz starannie dobranych wyciągów roślinnych.

Zapobiegają one łamliwości i kruchości pasm, zabezpieczają końcówki przed rozdwajaniem się, zwiększają odporność włosów na uszkodzenia mechaniczne i wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. To preparaty przeznaczone przede wszystkim do użytku profesjonalnego, opracowane z myślą o zawodowych fryzjerach i stylistach. Można jednak korzystać z nich również w domu!

Dlaczego włosy po zabiegach chemicznych potrzebują regeneracji?

Wszystkie zabiegi chemiczne mające na celu zmianę koloru lub kształtu włosów mocno ingerują w ich strukturę. Niemal zawsze ją uszkadzają, powodując powstawanie w niej ubytków i niszczenie mostków dwusiarczkowych. Często „skutkiem ubocznym” zabiegów fryzjerskich są też niedomknięte łuski włosowe, co sprawia, że pasma stają się szorstkie, matowe, przesuszone i podatne na działanie czynników zewnętrznych. Aby przywrócić im piękny, zdrowy wygląd, konieczne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków – właśnie w tym celu powstała seria Nourishing Alter Ego. To wyjątkowe produkty o skoncentrowanych formułach, które błyskawicznie odbudowują zniszczone włókno włosa i przywracają mu siłę i witalność.

Intensywna odbudowa dzięki składnikom aktywnym pochodzenia naturalnego

Odbudowa włosów po zabiegach chemicznych polega przede wszystkim na dostarczeniu im odpowiednich składników odżywczych niezbędnych do regeneracji, które wypełnią mikroubytki w ich strukturze, uelastycznią ja i wzmocnią, domkną łuski włosowe oraz wygładzą powierzchnię pasm, pokrywając ją przy tym filmem ochronnym zapobiegającym przenikaniu szkodliwych substancji chemicznych oraz nadmiernemu odparowywaniu wody.

Kosmetyki z serii Nourishing zostały opracowane na bazie naturalnych składników roślinnych, które dostarczają włosom witamin, minerałów, antyoksydantów i kwasów tłuszczowych. W ich składzie znajdziesz takie substancje jak np.:

  • Olejek awokado – wspiera funkcjonowanie bariery hydrolipidowej skóry głowy, zabezpiecza włosy przed wpływem czynników zewnętrznych i utratą wilgoci, tworząc na ich powierzchni film ochronny. Odżywia pasma, wzmacnia je i wspiera ich regenerację, dostarczając im dużej dawki nienasyconych kwasów tłuszczowych, sprawia, że stają się gładkie i lśniące.
  • Olejek arganowy – ma silne właściwości antyoksydacyjne, wspiera odbudowę zniszczonych włosów, zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Chroni pasma przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym promieni UV. Nadaje włosom piękny połysk, gładkość i miękkość, nawilża je i wzmacnia.
  • Wyciąg z owsa – delikatnie oczyszcza włosy, zmiękcza je i nawilża, nadaje im połysk i działa wygładzająco. Ma właściwości przeciwstarzeniowe, zabezpiecza pasma przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń powietrza. Wspiera regenerację włosów i skóry głowy, działa łagodząco.

Wszystkie produkty należące do linii zawierają również mieszankę o nazwie Urban Shield Technology – wyjątkowy składnik tworzący na włosach barierę chroniącą je przed zanieczyszczeniami takimi jak smog czy spaliny. Ich formuły są wolne od metali ciężkich, parabenów, siarczanów, SLS, gliceryny i silikonów, pozostają więc bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry głowy.

Kompletna kuracja odbudowująca Alter Ego Nourishing

Seria Nourishing Alter Ego umożliwia przeprowadzenie kompletnej, trzyetapowej pielęgnacji włosów zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu. Dzięki niej oczyścisz włosy z zanieczyszczeń, odżywisz je i wzmocnisz, a także zabezpieczysz przed przenikaniem szkodliwych substancji i uszkodzeniami mechanicznymi. To trzy produkty o uzupełniającym się działaniu, które można stosować pojedynczo lub po kolei, zamieniając je w kompleksową i bardzo intensywną kurację regenerującą.