Farby do włosów Alter Ego – FAQ

Farba do włosów na białym tle

Pośród szerokiej gamy produktów fryzjerskich włoska marka Alter Ego oferuje zarówno kosmetyki do pielęgnacji, jak i maski koloryzujące oraz farby. Maski koloryzujące i farby do włosów Alter Ego to bogata oferta profesjonalnych kosmetyków, po które chętnie sięgają fryzjerzy i osoby ceniące bezpieczną oraz trwałą koloryzację. Chociaż każdy zabieg na włosy niesie za sobą możliwość powstania zniszczeń, marka Alter Ego stworzyła kosmetyki koloryzujące wzbogacone w naturalne składniki kondycjonujące, pielęgnujące, odżywcze i nawilżające, które minimalizują ryzyko osłabienia kosmyków poprzez ich odżywienie i odbudowę w czasie farbowania. Farby Alter Ego umożliwiają stworzenie wymarzonego koloru, przy jednoczesnym zadbaniu o zdrowie włosów. Pozostawiają kosmyki miękkie, wygładzone, pełne blasku, wzmocnione i bardziej odporne na uszkodzenia.

Jakie są rodzaje farb Alter Ego?

Marka Alter Ego posiada w swojej ofercie zarówno maski koloryzujące, jak i farby permanentne, boostery kolorów, żele do koloryzacji, kremy tonujące, rozjaśniacze i oxydanty.

Ile odcieni mają farby Alter Ego?

W ofercie Alter Ego znajduje się 119 odcieni farb Technofruit, 18 odcieni farb Fast Color, 13 odcieni farb Just Color, 72 odcienie farb Mycolor, 16 odcieni masek do koloryzacji Passion Color Mask oraz 7 odcieni Boosterów.

Które farby Alter Ego są najlepsze?

Podczas koloryzacji warto sięgnąć po produkty, które będą najlepiej odpowiadać indywidualnym potrzebom. Mogą to być np. farby permanentne, farby bez amoniaku, maski koloryzujące lub wzmacniacze koloru. Wszystkie farby Alter Ego to profesjonalne kosmetyki, które nie tylko zapewniają intensywne i piękne kolory, ale dodatkowo pielęgnują włosy.

Czy farby Alter Ego są trwałe?

Permanentne farby do włosów Alter Ego cechuje wyjątkowa trwałość i intensywność koloru. W przypadku masek koloryzujących pigment wypłukuje się dużo szybciej, dlatego zaleca się ich regularną aplikację.

Czy farby Alter Ego niszczą włosy?

Każda koloryzacja niesie ryzyko osłabienia włosów. Dlatego w składzie farb Alter Ego znalazły się składniki kondycjonujące i wzmacniające, takie jak keratyna, olej lniany, olej kokosowy, miód, witamina E, olej z bawełny, chlorella czy proteiny jedwabiu. Odpowiednio przeprowadzone farbowanie oraz odpowiedzialna pielęgnacja po zabiegu dodatkowo zminimalizują ryzyko zniszczenia włosów. Po koloryzacji warto sięgać po maski zakwaszające, olejki rewitalizujące oraz szampony i odżywki o właściwościach odżywczych, nawilżających i wzmacniających odporność włosów.

Jak stosować farby Alter Ego?

Wszystkie produkty do koloryzacji marki Alter Ego powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami opisanymi na opakowaniu i/lub na stronie internetowej producenta. Nie zaleca się przekraczania rekomendowanego czasu lub ilości stosowanego produktu. W trosce o zdrowie włosów koloryzację powinien każdorazowo przeprowadzać doświadczony fryzjer.

Czy farby Alter Ego są wegańskie?

Produkty kosmetyczne marki Alter Ego są wegańskie i Cruelty-Free.

Czy farby Alter Ego pokrywają siwiznę?

Farby Alter Ego do trwałej koloryzacji w pełni pokrywają siwe włosy, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy farby Alter Ego mają w składzie amoniak?

Farby Alter Ego Fast Color 10 Minutes i Alter Ego Technofruit Colour posiadają w składzie amoniak.

Jakie są farby Alter Ego bez amoniaku?

Farby Alter Ego Just Color, Alter Ego Passion Color Mask, Alter Ego Mycolor oraz Alter Ego Booster to serie nie posiadające w składzie amoniaku.

Czy farby Alter Ego można stosować na zniszczone włosy?

W przypadku zniszczonych i osłabionych włosów nie zaleca się stosowania farb permanentnych, które mogą przyczynić się do kolejnych uszkodzeń. W czasie kuracji rewitalizującej włosy można skorzystać np. z masek koloryzujących Alter Ego Passion Color, które są zdecydowanie łagodniejsze, a dodatkowo zostały wzbogacone w ekstrakty z łubinu i chlorelli, witaminę E oraz olej Inca. Dzięki temu wzmacniają, pielęgnują, kondycjonują i odżywiają włosy, nadając im zdrowego, lśniącego wyglądu.

Czy farby Alter Ego można stosować na ciemne włosy?

Farby Alter Ego mogą być stosowane na włosach każdego typu. W przypadku ciemniejszych włosów kolor może być jednak mniej widoczny, dlatego w celu uzyskania pożądanych efektów zaleca się ich wcześniejsze rozjaśnienie.