Anti-orange

Alter Ego Anti-Orange to kolekcja produktów, które umożliwiają kompleksową pielęgnację włosów w kolorze brąz (na poziomie 5) i ciemny blond (poziom 6), zarówno naturalnych, jak i farbowanych, oraz pozbycie się pojawiających się na nich niepożądanych pomarańczowych refleksów. To wyjątkowe kosmetyki zawierające odpowiednio dobrany niebieski pigment, który wyraźnie ochładza odcień pasm i pozwala zapomnieć o niepożądanych rudych i miedzianych tonach.

Skład produktów z serii Anti-Orange został wzbogacony również o kompozycję naturalnych składników roślinnych, które chronią kolor włosów, nadają mu głębię i podkreślają intensywność, a także mają właściwości wzmacniające, odżywiające i rewitalizujące. Zostały stworzone z myślą przede wszystkim o profesjonalnych użytkownikach i do stosowania w salonach fryzjerskich, jednak można korzystać z nich również w domu.

Dlaczego na brązach i ciemnych blondach pojawiają się pomarańczowe refleksy?

Włosy brązowe i ciemne blondy nabierają często pomarańczowego koloru, co zazwyczaj jest niepożądanym efektem i psuje wygląd fryzury, nadając jej ciepły odcień. Dlaczego tak się dzieje? To efekt niszczenia naturalnych, niebieskich pigmentów wewnątrz struktury włosów, co może być efektem zarówno przeprowadzania zabiegów chemicznych (farbowania, rozjaśniania), jak i naturalnym procesem, który zachodzi pod wpływem działania szkodliwych czynników zewnętrznych – promieni UV, chlorowanej wody, zbyt silnych kosmetyków oczyszczających.

Na szczęście pojawienie się rudych refleksów nie znaczy, że nie można się ich łatwo pozbyć. Z myślą o tym marka Alter Ego stworzyła wyjątkową linię produktów zawierających niebieski pigment. Powoduje on trwałe ochłodzenie koloru włosów i podkreśla ich odcień, dodając mu głębi.

Naturalne składniki chroniące kolor włosów i wspierające ich kondycję

Włosy, aby zachwycać idealnym wyglądem, powinny mieć nie tylko piękny kolor, ale również pozostawać w doskonałej kondycji. Są wtedy mocne, odporne na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych i łamanie się, ich końcówki się nie rozdwajają. Zachowują piękny połysk, gładkość, miękkość i sprężystość. Dlatego też kosmetyki z serii Anti-Orange zawierają zestaw składników aktywnych pochodzenia roślinnego, które wnikają w głąb włosa i odżywają go od wewnątrz. W ich składzie znajdziesz takie substancje jak m.in.:

  • Masło Shea – ma silne właściwości regenerujące i ochronne, wzmacnia włosy i dogłębnie je nawilża, odbudowuje je po zabiegach chemicznych, jest naturalnym filtrem UV. Tworzy na powierzchni pasm film ochronny, który nie dopuszcza do nadmiernego odparowywania wody z ich wnętrza. Działa przeciwstarzeniowo.
  • Biofermentowana mieszanka chlorelli zwyczajnej i łubinu białego – zawiera aminokwasy, które uzupełniają ubytki w strukturze włosów i wzmacniają ją, węglowodany i wiele innych substancji odżywczych o działaniu regenerującym osłonkę i włókno włosa. Nie dopuszcza do wypłukiwania się pigmentów z jego wnętrza.
  • Kwas mlekowy – skutecznie domyka łuski włosowe, dzięki czemu włosy stają się gładkie i lśniące, zwiększa się też ich odporność na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dwuetapowa pielęgnacja ochładzająca odcień włosów

Kolekcja Anti-Orange to dwa wyjątkowe kosmetyki, które umożliwiają przeprowadzenie kompletnej pielęgnacji włosów brązowych (poziom 5) i ciemnych blondów (poziom 6). Ich działanie doskonale się uzupełnia. Szampon pozwala oczyścić pasma i skórę głowy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń, pozostałości kosmetyków do stylizacji i martwego naskórka, a przy tym odżywia włosy i działa kondycjonująco. Odżywka ma właściwości rewitalizujące, wzmacniające i regenerujące, dostarcza pasmom dużej dawki składników odżywczych, które wyraźnie poprawiają ich kondycję. Stosowane razem ochładzają kolor włosów i nadają im piękny, zdrowy wygląd.