Urban Proof

Kolekcja Urban Proof Alter Ego to seria nowoczesnych produktów fryzjerskich, które odpowiadają na współczesne problemy dotyczące włosów i skóry głowy będące efektem życia w mieście i korzystania z urządzeń cyfrowych. Wszystkie kosmetyki z linii opracowane zostały na bazie innowacyjnej technologii Urban Shield, dzięki czemu mają silne właściwości oczyszczające i ochronne. Zabezpieczają włosy i skórę głowy przed negatywnym wpływem spalin, smogu, metali ciężkich, promieni UV i światła niebieskiego.

Kosmetyki Urban Proof dzielą się na trzy osobne linie – każda pomaga radzić sobie z innymi zagrożeniami współczesnego świata. To profesjonalne produkty, które opracowane zostały z myślą o użytku w salonach fryzjerskich, można jednak korzystać z nich również samodzielnie w domu. Pozwalają poradzić sobie z negatywnym wpływem bardzo zróżnicowanych rodzajów zanieczyszczeń na włosy i skórę głowy.

Kompozycja naturalnych składników aktywnych o działaniu ochronnym

Sekretem skutecznego działania wszystkich kosmetyków z serii Urban Proof są starannie skomponowane składy, bogate w naturalne substancje odżywcze będące źródłem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych i przede wszystkim silnych antyoksydantów, które chronią komórki skóry głowy i włosów przed szybkim starzeniem się i stresem oksydacyjnym. Tworzą one na powierzchni pasm film ochronny, niedopuszczający do przenikania do ich wnętrza szkodliwych chemikaliów i zanieczyszczeń.

Najważniejsze składniki w produktach z linii Urban Proof to:

  • Urban Shield Technology – mieszanka substancji naturalnych bazująca na cukrze z kukurydzy, która pełni rolę bariery chroniącej włosy przed wpływem zanieczyszczeń i metali ciężkich.
  • Sun Proof Technology – skuteczny filtr UV, który nie dopuszcza do przenikania promieni ultrafioletowych (UVA i UVA) do wnętrza włosa, chroni jego strukturę przed trwałym szkodzeniem, zapobiega przesuszaniu się pasm i utlenianiu pigmentów.
  • Węgiel aktywny (węgiel drzewny z bambusa) – ma intensywne właściwości detoksykujące i oczyszczające, zatrzymuje i pochłania zanieczyszczenia takie jak smog i spaliny. Działa antybakteryjnie, łagodząco, przeciwłupieżowo i przeciwzapalnie, usuwa martwy naskórek ze skóry głowy, reguluje produkcję sebum.
  • Ekstrakt z Lespedeza capitata – zawierający B-Circadin; działa długofalowo, regulując rytm dobowy skóry głowy, co jest niezwykle ważne, jeśli jest ona codziennie narażona na działanie niebieskiego światła.

Kosmetyki z serii Urban Proof są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry głowy, nie zawierają bowiem sztucznych barwników, siarczanów, parabenów, GMO i olejów mineralnych.

Trzy linie produktów do kompleksowej pielęgnacji

Serię Urban Proof tworzą trzy linie produktów, a każda z nich pomaga chronić włosy przed wpływem innych szkodliwych czynników zewnętrznych:

  • Urban Proof Anti-Pollution – to kosmetyki przeznaczone do oczyszczania włosów i skóry głowy z nagromadzonych na nich zanieczyszczeń i zabezpieczania ich przed szkodliwym wpływem smogu, spalin i metali ciężkich, które mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia struktury pasm oraz naskórka. Dodatkowo tworzące linię produkty poprawiają wygląd włosów i pokrywają je warstwą ochronną niedopuszczającą do przenikania szkodliwych substancji do ich wnętrza.
  • Urban Proof UV Protection – to preparaty zapewniające włosom i skórze głowy skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zabezpieczają pasma przed trwałymi uszkodzeniami i blaknięciem koloru nawet podczas długiej ekspozycji na słońce, a przy tym działają kondycjonująco.
  • Urban Proof Anti Digital Pollution – to innowacyjna linia produktów chroniących włosy i skórę głowy przed negatywnym wpływem długiej ekspozycji na światło niebieskie, którego źródłem jest nie tylko słońce, ale również ekrany urządzeń elektronicznych: komputerów, tabletów i telefonów. Może ono powodować szybsze starzenie się i obumieranie komórek oraz przesuszanie się naskórka – tym właśnie zjawiskom zapobiegają kosmetyki z tej serii.

To zróżnicowane kosmetyki opracowane z myślą o konkretnych problemach włosów i skóry głowy – z łatwością dobierzesz więc produkt odpowiadający na potrzeby konkretnych pasm. Włosy narażone są na różne zagrożenia uzależnione od trybu życia danego człowieka, jego miejsca zamieszkania i wielu innych czynników środowiskowych.