Separator kolorów – jak działa Alter Ego Creative Changer?

Kosmetyk w białej butelce, za nim stoi biały kartonik.

Użycie kilku różnych kolorów na pasmach włosów bywa kuszące, ale może też wydawać się bardzo ryzykowne. Jeśli w czasie koloryzacji powstaną odbarwienia lub odcienie zaczną mieszać się na kosmykach, cała fryzura może stać się nieestetyczna.

Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczanie włosów podczas farbowania, które pozwoli nam uniknąć wpadki oraz cieszyć się oryginalnym i imponującym efektem. Jednym ze sposobów na zniwelowanie ryzyka tego typu błędu jest separator kolorów Alter Ego Utilities Creative Changer.

Co to jest separator kolorów?

Separator kolorów Alter Ego Creative Changer to profesjonalny zagęszczacz do kreatywnych technik fryzjerskich, a jednocześnie ekologiczny zamiennik folii. Dzięki silnym właściwościom ochronnym zapobiega przenikaniu się kolorów podczas farbowania włosów, utrzymując pasemka w wybranych odcieniach bez konieczności owijania ich folią aluminiową. Jednocześnie zmiękcza, wygładza i kondycjonuje włosy, zabezpieczając je przed nadmierną utratą wilgoci.

Separator kolorów pozwala uwolnić kreatywność i stworzyć wymarzoną fryzurę bez ryzyka przemieszania się barw. Poza możliwością wykonania kolorowych i pstrokatych pasemek, świetnie sprawdza się również w celu nadania płynnego efektu przejścia pomiędzy kolorami, tworząc na włosach piękne wizualnie ombre.

Separator kolorów pozwala również znacznie oszczędzić czas, w porównaniu z tradycyjną koloryzacją, ponieważ jego użycie nie wymaga osobnego zabezpieczania pasm włosów folią aluminiową. Używając Alter Ego Creative Changer nie jest to już niezbędne, co znacznie skraca czas farbowania włosów.

Jak działa separator kolorów?

Dzięki zawartości uwodornionego oleju rycynowego w formule kosmetyku, Alter Ego Creative Changer tworzy na powierzchni włosa warstwę okluzyjną. Jest to tzw. film, który zabezpiecza pigment przed wydostawaniem się na powierzchnię. Tym samym separator kolorów ogranicza ryzyko mieszania się tonów i powstawania nieplanowanych efektów wizualnych podczas kreatywnej koloryzacji.

Użycie separatora kolorów ogranicza też wykorzystanie folii aluminiowej, którą zwyczajowo stosuje się podczas koloryzacji, zmniejszając ilość niepotrzebnych odpadów podczas zabiegu.

Należy pamiętać, że Alter Ego Utilities Creative Changer nadaje się do stosowania z farbami Alter Ego Technofruit Color i Alter Ego My Color, wyłącznie po wcześniejszym zmieszaniu z kremem utleniającym Alter Ego Coactivator Cream.

Dlaczego warto wypróbować separator kolorów?

Separator kolorów to produkt, który pomaga zaoszczędzić czas oraz zminimalizować ilość odpadów podczas farbowania. Umożliwia zrealizowanie wymarzonej koloryzacji bez strachu przed przypadkowym przenikaniem się zastosowanych odcieni. Dodatkowo jego stosowanie jest łatwe i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy narzędzi.

To wszystko sprawia, że Alter Ego Creative Changer jest kosmetykiem, który zdecydowanie warto wypróbować podczas najbliższej koloryzacji włosów i przekonać się o niesamowitych możliwościach, jakie daje bezpieczny zabieg z użyciem wielu odcieni.