Shape Modulator – zabieg podkreślający skręt

Gładkie, miękkie i lśniące włosy ze zdefiniowanym skrętem to trend, który za pomocą linii produktów ShapEgo zachwyca jeszcze bardziej. Dzięki nowoczesnej technologii marki Alter Ego wprowadzisz do salonu profesjonalne zabiegi, nadające kształt włosom oraz redukujące efekt puszczenia się.

Shape Modulator to kuracja przeciw puszeniu się włosów, która jednocześnie podkreśla kształt włosów kręconych. Włosy zmniejszają objętość, pozostając przy tym perfekcyjnie zdefiniowane i stylowe. Przebieg zabiegu zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Efekt utrzymuje się przez około 3 miesiące.

Do wykonania zabiegu potrzebujesz narzędzi:

 • prostownicę Shape Iron z regulowaną temperaturą,
 • grzebień z drobnymi ząbkami.

Jakie produkty wchodzą w skład zabiegu Shape Modulator?

PREPEGO 0.0

To szampon intensywnie oczyszczający oraz usuwający osad. Posiada właściwości delikatnie peelingujące oraz działa na łuskę włosa. Przygotowuje włos do wchłaniania składników aktywnych podczas kolejnych kroków zabiegu.

Szampon PREPEGO 0.0 stworzony w technologii K3:

 • K1 Keravis: aktywny składnik skomponowany z aminokwasów i protein roślinnych, zapewniający włosom siłę, połysk i nawilżenie.
 • K2 Keradyn™HH: innowacyjny środek odżywiający, odbudowuje powierzchni włosów zniszczonych poprzez wyrównanie ich włókien i zwiększenie gładkości.
 • K3 Kerastone™ 2.0: keratyna nowej generacji o ukierunkowanym działaniu na łuski i korę włosa, zapewniająca działanie kosmetyczne.

Kolejnym składnikiem aktywnym, który odżywia włosy, jest olej z baobabu – pochodzi z Senegalu i posiada wiele korzystnych właściwości: jest bogaty w witaminę E i C oraz chroni włosy, czyniąc je elastycznymi i miękkimi.

SHAPE MODULATOR

Zabieg podkreślający skręt włosów i redukujący efekt puszenia się.

Włosy pozostają ujarzmione i gładkie. Produkt nadaje naturalny efekt. Jest przeznaczony do włosów bardzo kręconych, falowanych oraz puszących się. Mieszanka wysokiej jakości substancji organicznych wiąże się ze strukturą keratyny, dzięki termicznemu działaniu prostownicy, co sprawia, że włosy są wygładzone i odżywione. Shape Modulator podkreśla kształt włosów kręconych, dlatego są miękkie i dobrze zdefiniowane. Zmniejsza objętość i przeciwdziała puszeniu się włosów.

TAMING MASK

Taming mask to bogata i kremowa formuła w postaci nawilżającej maski. Jej skład został tak opracowany, aby podtrzymywać efekty zabiegu. Formuła produktu zapewnia odżywienie i działanie antystatyczne bez efektu obciążenia pasm.

Do składników aktywnych maski należą:

 • K1 Keravis – aktywny składnik skomponowany z aminokwasów i protein roślinnych, zapewniający włosom siłę, połysk i nawilżenie.
 • K2 Keradyn™ HH – innowacyjny środek odżywiający; odbudowuje powierzchnię włosów zniszczonych poprzez wyrównanie ich włókien i zwiększenie gładkości.
 • Olej baobabu – pochodzi z Senegalu. Posiada wiele korzystnych właściwości oraz jest bogaty w witaminę E i C, chroni i odżywia włosy, sprawiając, że są elastyczne i miękkie.
 • Masło shea – odżywia, głęboko nawilża i nadaje włosom elastyczność, dzięki czemu natychmiast stają się miękkie, zdrowe i błyszczące.

KROK PO KROKU

KROK 1. PrepEgo 0.0. Shampoo

Umyj włosy szamponem PrepEgo 0.0., następnie spłucz i dokładnie wytrzyj ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody.

KROK 2. TREATMENT SHAPE MODULATOR

Załóż rękawice ochronne i nałóż 50 ml (minimum) Shape Modulator. Zwiększ ilość w przypadku szczególnie długich włosów. Następnie rozprowadź równomiernie masując dłońmi, aż do uzyskania gęstej piany. Wstrząśnij butelką przed każdym zastosowaniem.

KROK 3. TRZYMANIE, SPŁUKIWANIE, SUSZENIE

Pozostaw do wchłonięcia na 10 do 25 minut w zależności od rezultatu, jaki chcesz osiągnąć, przykrywając włosy czepkiem. Następnie dokładnie spłucz produkt i wysusz włosy. Przed kolejnym krokiem upewnij się, że włosy są całkowcie suche!

KROK 4. PROSTOWANIE W WYSOKIEJ TEMPERATURZE

Za pomocą grzebienia, podziel włosy z profilu i na krzyż na 4 obszary. Zaczynając od karku, podziel obszar na poziome sekcje o grubości ½ cm za pomocą grzebienia z drobnymi zębami, odpornego na wysoką temperaturę.

Utrzymując napięte pasmo, przesuwaj prostownicę od nasady włosów w kierunku końcówek, sprawdzając od czasu do czasu rezultat, aby upewnić się, że temperatura jest odpowiednia. Ilość przejść: 4 do 8, w zależności od rezultatu, jaki chcesz uzyskać.

Zachowaj szczególną ostrożność w trudniejszych miejscach (kark/nasada/obszar przedni).

W przypadku chęci uzyskania efektu wygładzenia, zabieg kończy się na etapie prostowania.

Temperaturą jakiej użyjesz zależy od rodzaju i struktury włosów:

 • Naturalnie siwe włosy – 160° C*
 • Włosy po zabiegach chemicznych – 200° C *
 • Naturalne włosy – 230° C*

Pamiętaj jednak, że wartości temperatur są orientacyjne i wszystko zależy od odporoności chromatycznej pierwszego pasma oraz indywidualnej diagnozy.

KROK 5. SPŁUKIWANIE I NAWILŻENIE TAMING MASK

Jeśli przeprowadzasz zabieg redukcji puszenia się lub redukcji objętości, po prostowaniu zaleca się dokładne spłukanie włosów letnią wodą. Suszymy włosy ręcznikiem i nakładamy maskę Taming Mask, pozostawiając ją na 5-8 minut.

KROK 6. PIELĘGNACJA W DOMU – PORADY

Dla utrzymania włosów w najlepszej kondycji zalecamy stosowanie następujących produktów:

 • Silk Oil Line – zapobiega puszeniu się włosów naturalnie kręconych.
 • Filler Line – zapobiega puszeniu się włosów naturalnie falowanych.
 • Hasty Too Curls Amplifer – nałóż na wilgotne włosy przed suszeniem, produkt podkreśli naturalne loki i poprawi ich trwałość.
 • Hasty Too All-in-one – zastosuj na wilgotne włosy przed suszeniem dla nawilżenia, połysku, gładkości oraz redukcji puszenia się włosów.
 • Hasty Too Vo-Lux-Ious Hairspray – dla utrwalenia kształtu.

Znasz już wszystkie kroki zabiegu Shape Modulator – zobacz, jakie efekty możesz uzyskać w zależności od potrzeb:

POŻĄDANY REZULTATKROK PIERWSZYKROK DRUGICZASPROSTOWANIE**

NAWILŻENIE
Gładkość
Nałóż minimum 50 ml Shape Modulator na włosy średniej długości i 30 ml na włosy krótkie.20/25 min8 pociągnięć, cienkie pasmaNiepotrzebne
Zmniejszenie objętościPrepEgo 0.0 Shampoo15 min4 pociągnięcia, średniej grubości pasmaSpłukać i nałożyć maskę Taming Mask pozostawiając ją na 5 do 8 minut
Kontrola i eliminacja puszenia się włosów
10 min4 pociągnięcia, pasma średniej grubości

Pamiętaj, zawsze postępuj zgodnie z procedurą aplikacji z zachowaniem ostrożności. Nakładaj na dobrze wysuszone włosy i nie dodawaj wody.

** W kwestii prostowania należy dostosować temperaturę w zależności od rodzaju włosów, zawsze sprawdzaj liczbę pociągnięć na najbardziej zniszczonych końcówkach.