Jak działa Heat Protect Complex w linii SHAPEGO?

Linia ShapEgo to wynik połączenia niezwykłej dbałości o jakość z rosnącymi potrzebami klientów oraz profesjonalnych stylistów. W jej skład wchodzą produkty przystosowane do większości rodzajów włosów – przesuszonych, farbowanych, prostych czy kręconych. Zabieg z wykorzystaniem ShapEgo pozwala na uzyskanie zdumiewającego rezultatu. Kluczem do skuteczności ShapEgo jest opracowany przez producenta innowacyjnych Heat Protect Complex. Zobacz, z czego się składa i dlaczego jest tak ważny dla niezawodnego działania całej linii.

Jak działa temperatura na włosy?

Temperatura to miara energii cząsteczek. Gdy poruszają się one coraz szybciej, to wytwarzana jest większa energia. W efekcie otrzymujemy wzrost temperatury. Wymiana ciepła pomiędzy jego źródłem, a włosami sprawia, że wysoka temperatura przenoszona jest na pasma włosów np. poddawanych działaniu prostownicy.

Na przepływ ciepła wpływa również grubość wybranej sekcji włosa. Wymiana ciepła zostaje przeprowadzona inaczej, gdy wybrane pasmo jest cienkie. Im wolniej przekazywane jest ciepło, tym prostowanie będzie mniej skuteczne. Dlatego tak ważne jest, aby podczas prostowania, partie kosmyków były odpowiednio cienkie. Nie zapominaj w swoim salonie o odpowiedniej diagnozie włosa klientki przed rozpoczęciem zabiegu.

Temperatura może być sprzymierzeńcem w przeprowadzaniu profesjonalnych zabiegów, ale może też stworzyć ryzyko uszkodzeń. Aby zapobiec negatywnym skutkom działania ciepła, zaufaj odpowiednim produktom i zawsze diagnozuj stan włosów przed przystąpieniem do zabiegu. Kontrola jakości włosów przed, jak i w trakcie zabiegów, to kluczowa kwestia w drodze do pięknego efektu.

Poznaj linię ShapEgo

Linia ShapEgo to odpowiedź na uwielbiany na całym świecie trend #liquidhair. Produkty z tej linii przeznaczone są dla prawdziwych profesjonalistów. Służą do nadawania włosom wyjątkowego kształtu. Dla ShapEgo wszystko jest możliwe, dlatego niezależnie od tego czy chcesz uzyskać idealnie gładki efekt czy pięknie zdefiniowane loki – w linii ShapEgo znajdziesz odpowiedni produkt.

Poznaj rodzaje zabiegów, które możesz wykonać przy użyciu produktów ShapEgo od marki Alter Ego:

  • Shape Perfector – delikatny, nieinwazyjny zabieg prostujący, który nadaje włosom bardzo naturalny oraz długotrwały efekt wygładzenia. Jednym z celów kuracji jest nawilżanie i odżywienie włosów. Koniec z obawami o zniszczone kosmyki. Fryzura staje się ułożona oraz lśniąca. Shape Perfector to idealny zabieg do włosów niesfornych, które utraciły swój pierwotny kształt w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Warto podkreślić jego pozytywne działanie – hamuje puszenie się oraz elektryzowanie kosmyków. Efekt zabiegu nie tylko robi chwilowe wrażenie, ale także jest długotrwały i utrzymuje się przez około 3 miesiące.

    To narzędzia, których potrzebujesz do wykonania zabiegu: pędzel z twardym włosiem, miska do czyszczenia pędzla, prostownica Shape Iron z regulacją temperatury, grzebień z drobnymi ząbkami.
  • Shape Modulator – kuracja przeciw puszeniu się włosów, która jednocześnie podkreśla kształt kręconych kosmyków. Alter Ego zastosował mieszankę wysokiej jakości substancji organicznych, które wiążą się do struktury keratyny, dzięki temperaturze wytwarzanej przez prostownicę. Po zabiegu włosy zmniejszają objętość, są gładkie oraz odżywione. Przebieg kuracji zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Rezultat utrzymuje się przez około 3 miesiące.

    Do wykonania zabiegu potrzebujesz narzędzi: prostownicę Shape Iron z regulowaną temperaturą i grzebień z drobnymi ząbkami.
  • No Yellow Shape Perfector – zabieg prostowania włosów wraz z neutralizacją żółtych odcieni. Ujarzmij jasny blond, bardzo rozjaśnione pasma, a nawet siwe włosy. Innowacyjność kuracji jest zawarta w zastosowaniu wysokiej jakości pigmentu. Umożliwia on całkowicie bezpieczną pielęgnację, zarówno siwych, jak i chłodnych, blondów. Zabieg No Yellow Shape Perfector daje gwarancję idealnie wyprostowanych włosów, przy jednoczesnej neutralizacji niepożądanego żółtego odcienia. Warto wiedzieć, że produkt posiada specjalny dozownik pozwalający na szybką i łatwą aplikację, przy zachowaniu najwyższego komfortu.

    Do wykonania kuracji potrzebujesz narzędzi: No Yellow Shape spray, grzebień z wąskimi zębami, prostownicę Shape Iron z regulowaną temperaturą.

Jak działa Heat Protect Complex?

W przypadku zniszczeń włosów spowodowanych działaniem wysokich temperatur, możesz zauważyć, że stają się one suche, łamliwe i łatwo się puszą. Tu z pomocą przychodzi niezawodna ochrona przed tymi negatywnymi skutkami. W skład produktów z serii ShapEgo wchodzi innowacyjny, opracowany przez Alter Ego – Heat Protect Complex. Gwarantuje on ochronę przed stresem termicznym, dzięki wytworzeniu warstwy ochronnej. Zabezpieczone kosmyki pozostają miękkie i pełne objętości. Składniki termoochronne zostały stworzone tak, aby zapewnić niezawodną ochronę podczas wykonywania zabiegu prostowania z linii ShapEgo w Twoim salonie.

Heat Protect Complex zawiera ekstrakt z liścia limonki. To wysokiej jakości składnik aktywny, który tworzy na kosmykach specjalny film, otulając pasma. Wspomaga odbudowę oraz wygładza włókna włosów. Włosy stają się podatne na układanie, nie plączą się oraz nie elektryzują. Fryzura zyskuje doskonałą ochronę, a jej blask widoczny jest gołym okiem.

Heat Protect Complex zawiera kompleks De-Stress, który pełni rolę doskonałej ochrony włosów przed stresem termicznym powodowanym przez narzędzia fryzjerskie. Zapobiega nadmiernej wilgoci i nadaje włosom połysk. Pomaga zmniejszyć łamliwość włosów, a także ułatwia proces ich suszenia.

Maksymalna ochrona Heat Protect Complex zapewnia nowoczesne podejście do zabiegów prostujących. Nie liczy się jedynie chwilowy efekt uzyskany na fotelu fryzjerskim, a wyraźny i długotrwały rezultat zdrowych włosów. Fryzura nawet pielęgnowana w domowym zaciszu będzie wyraźnie pełna blasku. Sprawdź całą linie ShapEgo, która zrewolucjonizuje Twoje postrzeganie zabiegów prostujących oraz wygładzających.